درخواست پذیرش وقف :

     قدردان شما انسان مؤمن و شریف هستیم که قصد دارید با پیروی از سنّت پیامبر عظیم الشأن اسلام حضرت محمّد صلی الله علیه و آله وسلّم و امامان همام به ویژه امیرالمؤمنین حضرت علی علیه السّلام، در حلقۀ واقفان و نیکوکاران و احیا کنندگان وقف، این صدقۀ جاریه قرار گیرید ان شاء الله.

     مدیریت فعلی آستان مقدّس حضرت عبدالعظیم علیه السّلام در ۲۶سال گذشته در جهت اجرای منوّیات رهبر معظّم انقلاب اسلامی "مدّظلّه العالی" مبنی بر حراست و احیاء موقوفات، در کنار تمام فعّالیت های سنگینِ عمرانیِ اجراء طرح بزرگ مذهبی و ملّی توسعۀ آستان مقدّس، از سامان دهی موقوفات نیز غافل نبوده و بحمدالله در حال حاضر ادارۀ کل موقوفات و مستغلات آستان مقدّس با تأکید و نظارت دقیق تولیت ارجمند آستان و تحت مدیریت معاونین هماهنگی و توسعۀ موقوفات در دوران گذشته، دارای شفاف ترین و روشن ترین عملکرد و صورت های مالی است . به گونه ای که درآمد هر رقبه از موقوفات حضرت، با دقّت و وسواس محاسبه، اخذ و براساس دستور واقف که در وقف نامه ثبت است و یا سیرۀ جاریه*، هزینه می شود و تمام گردش های مالی که براساس اصول استاندارد حسابداری نوین ثبت می گردد، هرساله به حسابرس قانونی آستان مقدّس عرضه می گردد.

لذا مؤمنین ارجمندی که قصد وقف بخشی از املاک خود را دارند باید مطمئن باشند که امانت خود را به مجموعه ای امین، دقیق و خدمتگزار تحویل می دهند که درچهار چوب برنامه ریزی و اهداف کوتاه، میان و بلند مدت، ضمن حفظ ارزش موقوفه، درآمد و عایدات آن را سال به سال افزایش داده وبه مصرف مقرّر شده از سوی واقفان می رساند.

         با توضیحات تقدیمی، ادارۀ کل موقوفات و مستغلات آستان مقدّس حضرت عبدالعظیم علیه السّلام، آمادگی خود را برای قبول و پذیرش موقوفات شما اعلام می دارد.

        به همین منظور تقاضا دارد، چنانچه در نظر دارید نسبت به هر نوع وقف برای این آستانۀ مقدّسه اقدام کنید. فرم موجود را با دقّت تکمیل فرمائید. کارشناسان ادارۀ کل ضمن هماهنگی، وقت مشاوره وحضور در آستان مقدّس برای شما تعیین خواهند نمود تا پس از حضور در ادارۀ کل موقوفات و مستغلات، از مشاورۀ تخصّصی کارشناسان استفاده کنید و با آگاهی کامل، نسبت به وقف قانونی وشرعی املاک خود اقدام فرمائید.

ملاحظات:

۱ـ لطفاً تمام قسمت های فرم درخواست وقف، به ویژه بخش ثبت شماره های تماس خود را تکمیل فرمائید.

۲ـ مستحضر باشید، آستان مقدّس حضرت عبدالعظیم علیه السّلام هیچ مأمور یا نماینده ای برای دریافت اسناد، مدارک، وجوه نقد، نذورات وسایر موارد مشابه به محلّی اعزام نمی نماید و مراحل انجام وقف تنها با مراجعۀ متقاضی یا وکیل قانونی وی به آستان مقدّس آغاز می گردد.

                                                                                                                                              

ادارۀ کل موقوفات و مستغلات

 

* درمورد سیرۀ جاریه، در بخش نحوۀ مصرف درآمد موقوفات به تفصیل توضیح داده ایم.

درخواست وقف

شرح مختصری از ملک یا مورد دیگری که تصمیم گرفته اید وقف، حبس، هبه و ... شود را مرقوم فرمایید